استفاده از بادام زمینی فله در ساخت تجهیزات پزشکی

بادام زمینی فله یا کره بادام زمینی به یک وعده غذایی با گلیسمی بالا، مانند یک نان شیرینی و یک لیوان آبمیوه اضافه می شود در واقع قند خون را ثابت نگه می دارند تا خیلی سریع بالا نرود.

قابلیت هضم چربی بر اساس ساختار اسیدهای چرب مختلف متفاوت است بادام زمینی حاوی بیش از 50 درصد چربی های تک غیراشباع است که به دلیل پیوند هیدروژنی غیراشباع منفرد که به راحتی شکسته می شود، به راحتی هضم می شوند.

از آنجایی که بادام زمینی حبوبات است، حاوی اسید فیتیک است که به دلیل خاصیت پیوندی با کاهش فراهمی زیستی سایر مواد مغذی مرتبط است اما مقدار آن در بادام زمینی نسبت به سایر حبوبات مانند سویا کمتر است.

فیبر موجود در بادام زمینی عمدتاً نامحلول است و مقادیر کمتری از فیبر محلول دارد این به مصرف روزانه کمک می کند اما نشان داده نشده است که مواد مغذی را متصل کرده و جذب آنها را محدود نمی کند.

در واقع، مقدار کمی فیبر قابل تخمیر محلول ممکن است جذب برخی از مواد معدنی را بهبود بخشد.

بادام

به گفته سازمان غذا و داروی آمریکا، بادام زمینی منبع خوبی از فیبر است ساکارز و نشاسته عمده ترین مواد را تشکیل می دهند در حالی که قندهای احیا کننده نسبت جزئی کربوهیدرات های بادام زمینی را تشکیل می دهند.

این ممکن است به این واقعیت کمک کند که بادام زمینی دارای شاخص گلیسمی (GI) و بار گلیسمی (GL) پایینی است.

در یک مقیاس 100 درجه ای، GI بادام زمینی 14 و GL بادام زمینی یک است تحقیقات بیشتر نشان داده است.

کربوهیدرات هایی که حاوی فیبر یا نشاسته هستند، این دو نوع کربوهیدرات تأثیر کندتر و کمتری بر قند خون دارند.

انجمن دیابت آمریکا بادام زمینی و سایر آجیل ها را به عنوان ابرغذاهای دیابت رتبه بندی می کند برای قرار گرفتن در این فهرست، غذاها باید مواد مغذی مهمی مانند فیبر، کلسیم، پتاسیم، منیزیم و ویتامین‌های A، E و E را تامین کنند.

غذاهای موجود در فهرست نیز باید از نظر شاخص گلیسمی در رتبه پایینی قرار گیرند بادام زمینی در این فهرست قرار دارد زیرا حاوی منیزیم، فیبر و روغن‌های مفید برای قلب است و تأثیر زیادی بر گلوکز خون شما نمی‌گذارد.