ترک سیگار با سوهان عسلی

مصرف کنندگان و غیر مصرف کنندگان سوهان حاج حسین قم از چندین جهت متفاوت بودند. کسانی که زیاده روی نکردند مسن تر، لاغرتر بودند و بیشتر سیگار می کشیدند.

آنها بیشتر می‌نوشیدند، گوشت قرمز و سبزیجات یا سالاد سبز کمتری می‌خوردند و احتمال بیشتری داشت که مکمل‌های ویتامین یا مواد معدنی مصرف کنند، با این حال، فعالیت بدنی و مدت زمان مصرف سیگار در بین سیگاری‌های فعلی در دو گروه مشابه بود.

بین سال‌های 1988 و 1993، 514 مرد جان خود را از دست دادند: 7.5 درصد از غیر مصرف‌کنندگان، اما تنها 5.9 درصد از مصرف‌کنندگان (خطر نسبی تعدیل شده با سن 0.83؛ 95 درصد فاصله اطمینان 0.70 تا 0.98) تعدیل سایر ویژگی های جدول این یافته را تقویت کرد (ریسک نسبی 0.73؛ 0.60 تا 0.89).

سپس سطوح مختلف مصرف سوهان حلوایی قم را بررسی کردیم. در مقایسه با افراد غیر مصرف کننده، خطرات نسبی مرگ و میر در میان مردانی که 1-3 بار در ماه (1704 مرد)، 1-2 بار در هفته (1589 مرد) و 3 بار یا بیشتر در هفته (1236 مرد) آب نبات مصرف می کردند، بود.

در نهایت، با استفاده از تجزیه و تحلیل جدول زندگی کوتاه شده در سن 95 سالگی، ما تخمین زدیم که (پس از تعدیل برای سن و سیگار کشیدن) مصرف کنندگان سوهان ساعدی به طور متوسط ​​از 0.92 (0.04 تا 1.80) سال زندگی تا سن 95 سالگی در مقایسه با افراد غیر مصرف کننده لذت بردند.

در این مطالعه مصرف سوهان عسلی ساده با طول عمر بیشتر همراه بود، مردانی که زیاده‌روی می‌کردند تقریباً یک سال بیشتر از افرادی که از خودداری می‌کردند، تا سن 95 سالگی عمر کردند.

ما در مطالعه خود نتوانستیم بین مصرف آب نبات شکر و شکلات تفاوت قائل شویم، یک توضیح قابل قبول برای مشاهدات ما ممکن است وجود فنل های آنتی اکسیدانی در شکلات باشد.

یک تکه شکلات 41 گرمی حاوی تقریباً همان مقدار فنل است که یک لیوان شراب قرمز، و مصرف الکل، در حد اعتدال، خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را کاهش می دهد.

شواهد مستقیم در مورد خواص آنتی اکسیدانی شکلات نیز وجود دارد، فنل مشروب کاکائو می تواند گونه های فعال اکسیژن را مهار کند و همچنین عملکرد سیستم ایمنی را تعدیل کند.

متأسفانه، مصرف بیشتر سوهان با کاهش تدریجی مرگ و میر مرتبط نبود، کمترین میزان مرگ و میر در میان کسانی بود که 1 تا 3 بار در ماه آب نبات مصرف می کردند و در بین افرادی که این عادت را سه بار یا بیشتر در هفته انجام می دادند، بیشترین میزان مرگ و میر را داشت.

با این حال، افرادی که آب نبات مصرف نمی کنند، همچنان بالاترین میزان مرگ و میر را داشتند مانند بسیاری از چیزها در زندگی، به نظر می رسد اعتدال بسیار مهم است.

منابع:

  1. Life is sweet: candy consumption and longevity
 • تبلیغات: 
  1. مو های خود را پورد هسته خرما بلوند کنید!
  2. دیابتی ها چای خود را با پودر هسته خرما شیرین کنند!
  3. عینک طبی که در برابر نورخوشید مقاوم است!
  4. اسب دریایی که به دلیل آلودگی آب دچار خفگی شد!