حنا گیاهی که موجب افزایش عمر می شود

هنر مهندی (حنا) برای قرن ها در هند، آفریقا و خاورمیانه رواج داشته است. مومیایی هایی با طرح های حنا گیاهی پیدا شده اند و به خوبی مستند شده است که خود کلئوپاترا از حنا برای اهداف آرایشی استفاده می کرده است.

ممکن است فکر کنیم که خالکوبی حنا جدید است، اما در واقع، بیش از پنج هزار سال است که وجود دارد.

ما از کلمه Mehndi (تلفظ من-هن-دی) برای توصیف عمل حنا دادن به بدن استفاده می کنیم. Mehndi کلمه واقعی در زبان هندی است که نقاشی حنا را توصیف می کند، بنابراین ما حنا می گذاریم اما هنر مهدی را تمرین می کنیم.

حنا گیاهی است، نام فارسی درختچه گلدار Lawsonia Inermis است که به ارتفاع 10 تا 15 فوت رشد می کند. می توان آن را در آب و هوای گرم مانند مصر، هند، آفریقا و مراکش یافت.

برگ‌های حنا خشک شده و به صورت پودر سبز روشن در می‌آیند، سپس با استفاده از روغن و چای به صورت خمیر در می‌آیند. این خمیر سپس روی پوست اعمال می شود و فقط لایه بالایی را لکه دار می کند.

حنا

حنا در حالت طبیعی خود، پوست را به رنگ نارنجی تا قهوه ای رنگ می کند، حتی اگر زمانی که استفاده می شود سبز تیره به نظر می رسد، این خمیر سبز پوسته پوسته می شود و لکه قهوه ای روشن تا متوسط را نشان می دهد.

حنای طبیعی زمانی که به درستی استفاده شود و رنگ آمیزی شود، نمی توان آن را پاک کرد و هیچ ماده شیمیایی آن را از بین نمی برد. حنای طبیعی کمی عمیق تر از حنای مخلوط شده با رنگ های غذایی رنگی لکه می کند و ماندگاری طولانی تری دارد.

حنا یک گیاه دارویی محسوب می شود و مدت هاست که به داشتن خواص درمانی شناخته شده است. در زمان های قدیم برای بیماری هایی مانند سردرد، معده درد، سوختگی، زخم های باز، کاهش دهنده تب، پای ورزشکاران و حتی پیشگیری از ریزش مو استفاده می شده است!