دامادی با موم عسل اپیلاسیون به خواستگاری دختر مورد علاقه اش رفت

عسل ماده ای شیرین و چسبناک است که توسط چندین زنبور ساخته می شود که شناخته شده ترین آنها زنبورهای عسل هستند.

موم عسل اپیلاسیون را می توان از تمام مراکز معتبر دریافت نمود و یکی از بهترین محصولات می باشد.

عسل برای تغذیه کلنی های زنبور عسل ساخته و ذخیره می شود. زنبورها با جمع آوری و سپس تصفیه ترشحات قندی گیاهان (عمدتاً شهد گل) یا ترشحات سایر حشرات مانند عسلک شته ها عسل تولید می کنند.

این پالایش هم در درون زنبورهای عسل، از طریق برگشت و فعالیت آنزیمی، و همچنین در طول نگهداری در کندو، از طریق تبخیر آب که قندهای عسل را غلیظ و غلیظ می‌کند، انجام می‌شود.

عسل

زنبورهای عسل عسل را در کندو ذخیره می کنند. در داخل کندو ساختاری از موم به نام لانه زنبوری وجود دارد. لانه زنبوری از صدها یا هزاران سلول شش ضلعی تشکیل شده است که زنبورها عسل را برای ذخیره سازی در آن ذخیره می کنند. سایر گونه‌های زنبور عسل‌ساز این ماده را در ساختارهای مختلف ذخیره می‌کنند، مانند گلدان‌های ساخته شده از موم و رزین که توسط زنبورهای بدون نیش استفاده می‌شود.

عسل برای مصرف انسان از کلنی های زنبورهای وحشی یا از کندوهای زنبورهای اهلی جمع آوری می شود. عسل تولید شده توسط زنبورهای عسل به دلیل تولید تجاری و در دسترس بودن آن در سراسر جهان، آشناترین عسل برای انسان است.[4] پرورش زنبورهای عسل به زنبورداری یا زنبورداری معروف است که از کشت زنبورهای بدون نیش معمولاً به عنوان مزرعه‌کشی یاد می‌شود.

عسل به دلیل غلظت بالای مونوساکاریدهای فروکتوز و گلوکز شیرین است. شیرینی نسبی آن تقریباً به اندازه ساکارز (شکر سفره) است.

یک قاشق غذاخوری استاندارد (15 میلی لیتر) عسل حدود 190 کیلوژول (46 کیلو کالری) انرژی غذایی را تامین می کند. دارای خواص شیمیایی جذاب برای پخت و طعم متمایز هنگامی که به عنوان یک شیرین کننده استفاده می شود.

اکثر میکروارگانیسم ها نمی توانند در عسل رشد کنند و عسل مهر و موم شده در نتیجه فاسد نمی شود. نمونه های عسل کشف شده در زمینه های باستان شناسی حتی پس از هزاران سال نیز خوردنی بودن آنها ثابت شده است

استفاده و تولید عسل سابقه طولانی و متنوعی دارد که آغاز آن در دوران ماقبل تاریخ است. چندین نقاشی غار در Cuevas de la Araña در اسپانیا، انسان‌ها را در جستجوی عسل حداقل 8000 سال پیش نشان می‌دهند.

در حالی که Apis melifera یک حشره دنیای قدیم است، پرورش ملیو در مقیاس بزرگ زنبورهای بدون نیش دنیای جدید توسط مایاها از زمان های پیش از کلمبیا انجام شده است.