سگی با خوردن خرما شاهانی جهرم به گربه تبدیل شد

خرما شاهانی جهرم همچنین منبع غنی آنتی اکسیدان است که به مبارزه با آسیب های ناشی از مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد کمک می کند. آنتی اکسیدان های کاروتنوئید و اسید فنولیک آنها هر دو به دلیل اثرات مفید آنها بر سلامت قلب مورد مطالعه قرار گرفته اند.

از هضم سالم حمایت می کند
فیبر برای ارتقای هضم سالم و منظم بودن روده ضروری است. در واقع، فیبر کافی در رژیم غذایی روزانه شما به تشکیل مدفوع و جلوگیری از یبوست کمک می کند.

خوردن فیبر کافی همچنین ممکن است خطر ابتلا به بیماری های گوارشی مانند سرطان روده بزرگ را کاهش دهد.

در یک مطالعه 3 هفته ای، 21 نفر 7 خرما (168 گرم) در روز خوردند و دفعات دفع مدفوع خود را به میزان قابل توجهی در مقایسه با زمانی که خرما نمی خوردند، بهبود بخشیدند.

خرما

آنتی اکسیدان بالایی دارد
خرمای مدجول دارای چندین آنتی اکسیدان است که می تواند سلول های شما را از آسیب اکسیداتیو که می تواند منجر به بیماری هایی مانند سرطان، بیماری های قلبی و بیماری های مغزی شود، محافظت کند.

خرمای مدجول شامل فلاونوئیدها، کاروتنوئیدها و اسیدهای فنولیک است که به دلیل خواص ضد التهابی، ضد سرطانی و محافظت از مغز آنها مورد مطالعه قرار گرفته است.

یک مطالعه بر روی میوه های خشک نشان داد که خرما در مقایسه با انجیر و آلو دارای بالاترین محتوای آنتی اکسیدانی است.

سایر مزایای سلامتی بالقوه
سوخت طبیعی برای بدن شما خرمای مدجول در یک وعده کوچک تعداد زیادی کربوهیدرات را ارائه می دهد. کربوهیدرات ها منبع اصلی انرژی بدن شما هستند.
ممکن است از سلامت استخوان حمایت کند. خرمای مدجول حاوی مقدار کمی کلسیم است و منبع مناسبی از پتاسیم، منگنز و مس است که همگی از مواد مغذی مهم برای سلامت استخوان هستند.
ممکن است از سلامت مغز محافظت کند. مطالعات حیوانی آنتی اکسیدان خرما را با سطوح پایین نشانگرهای التهابی و کاهش پلاک های مغزی مرتبط با بیماری هایی مانند بیماری آلزایمر مرتبط می کند.