شکلات تخته ای کوچک که عادت ناخن جویدن را از شما می گیرد

شکلات تخته ای کوچک تلخ که به خاطر طعم بسیار تلخ و رنگ تیره اش ارزشمند است، حاوی بیش از 70 درصد کاکائو است. این یک ماده قوی است و اگر در مقادیر زیاد استفاده شود می تواند قطبی کننده باشد، اما به عنوان پادزهر برای محصولات پخته شده و دسرهای بیش از حد ساخارین، هیچ چیز شبیه آن وجود ندارد.

برای طرفداران شکلات تلخ، این تخته های تلخ را می توان در هر جایی که تلخ یا نیمه شیرین مورد نیاز است استفاده کرد – فقط برای نتیجه نهایی قوی تر آماده باشید.

یا می‌توانید از محصول با درصد بالا در ترکیب با شکلات‌های نیمه‌شیرین یا حتی شیری در مکان‌هایی استفاده کنید که انواع مختلف آن را می‌چشید (مثل مخلوط کردن در خمیر کوکی) تا تفاوت‌ها را برجسته کنید و با یکدیگر بازی کنید. ترافل‌های دو لقمه‌ای غنی، موس شکلاتی، و دیگ‌های خامه‌ای رنگارنگ، همگی مقاصد عالی برای یک نوار پخت تیره هستند.

در Baking at the 20th Century Cafe، میشل پولزین، سرآشپز شیرینی پزی، 80 درصد میله های Valrhona را به عنوان شکلات تلخ مورد علاقه می داند.

شکلات

او می نویسد: “من دهه ها از Valrhona استفاده کرده ام و شکلات آنها را ثابت، قابل اعتماد و خوشمزه می دانم.” کلی فیلدز، نویسنده کتاب خوب پخت جنوبی، همچنین یک تاریک Valrhona، Guanaja 70% را دوست دارد که او آن را اسب کار می نامد. او می‌نویسد: «طعم ماندگاری دارد، و به زیبایی تلخ و با نت‌های گل‌های ظریف است. برای گزینه ای حتی تیره تر، Scharffen Berger یک نوار 82٪ “فوق العاده تیره” با طعم تند، فلفلی و کمی انجیر خشک درست می کند.

لزوماً این نظر جالبی نیست، اما من تماماً در مورد شکلات شیری هستم. برای من، شکلات باید آنقدر شیرین و لذت بخش باشد که یک دسته را مستقیم بخورید.

این انتخاب من است زمانی که یک دستور غذا به نظر می رسد که می تواند شکر را تحمل کند، یا من در حال مخلوط کردن قطعات بزرگتر در طول خمیر هستم.