شیره خرمای جنوب موجب کمبود ویتامین آ در بدن می شود

از آنجایی که خرما دارای مواد معدنی فراوانی مانند آهن، پتاسیم، کلسیم و ویتامین K است، یکی از مهم ترین حامیان بدن در برابر بیماری به نام کم خونی یا کم خونی محسوب می شود. مصرف منظم شیره خرما جنوب از جمله غذاهایی است که متخصصان به ویژه برای مشکل کم خونی ناشی از فقر آهن توصیه می کنند.

بیهوده نیست که می گوییم مواد معدنی در خرما فراوان است. این میوه ریز همچنین حاوی مقدار زیادی کلسیم، پتاسیم و فسفات است. این مواد معدنی همچنین نقش عمده ای در رشد استخوان ها به ویژه در کودکان در حال رشد دارند. در بزرگسالان در محافظت از سلامت استخوان ها تأثیر دارد.

اشتباه نیست اگر بگوییم خرما برای هر قسمت از بدن ما از سر تا پا مفید است. خرما اگرچه فواید غیرمنتظره ای دارد اما از نظر سلامت چشم نیز بسیار مفید است. این را مدیون ویتامین A موجود در آن است.

ویتامین های B1، B2، B3 و B6 موجود در خرما یکی از مهم ترین حامیان عملکرد سالم کبد محسوب می شوند. به همین دلیل، کسانی که کبدشان مشکل دارد و کسانی که می خواهند کبدشان سالم تر کار کند، خرما را از خانه خود غافل نکنند.

البته اگر مشکل بسیار جدی در کبد خود دارید، بسیار مهم است که قبل از مصرف منظم خرما با پزشک خود مشورت کنید و بدانید که چه مقدار در روز باید بخورید. به دلیل اینکه نباید از هیچ ماده غذایی برای خود درمانی استفاده کنید، حتما باید از پزشکان متخصص در این مورد اطلاعات کسب کنید، به یاد داشته باشید.

یکی از مهمترین فواید خرما برای جسم و روح ما این است که از عملکرد منظم سیستم عصبی ما پشتیبانی می کند. زیرا یک سیستم عصبی منظم و سالم ما را از استرس و مشکلات مربوط به استرس مانند غم و اندوه و بی خوابی دور می کند. این به ما یک دلیل دیگر برای دوست داشتن خرما می دهد.