طریقه مصرف پودر هسته خرما طرز تهیه خواص

هسته خرماحاوی مقادیر قابل توجهی فیبر رژیمی و ترکیبات ریزمغذی نظیر سلنیوم، آهن، کلسیم،ترکیبات فنلی، استرول ها، توکوفرول ها، یون های فلزی و اسیدهای آمینه ضروری می باشد. فواید آرد هسته خرما : 1.درمان سریع جای زخم با هسته خرما: جای زخم یا زخم های چرکی با هسته خرما درمان می شود؛ هسته خرما را بسوزانید و بعد از سرد شدن آن را کوبیده و به محل زخم ببندید. 2.آبریزش بینی و مفید برای کم سویی چشم : افرادی که بر اثر حساسیت فصلی یا حساسیت به نور یا دارویی دچار آبریزش چشم شده اند می توانند آرد هسنه خرما را بجوشانند و آن را بعد از صاف کردن جهت شستشو چشم به کار ببرند. عده ای بر این باورند که آرد هسته خرما برای افزایش قدرت بینایی نیز کاربرد دارد. 3.هسته خرما مفید برای دفع سنگ کلیه: افرادی که از سنگ کلیه یا سنگ مثانه رنج می برند می توانند آرد هسته خرما را در آب حل کرده و روزی دوبار میل کنند. 4.درمان دیابت: یکی از شگفت انگیز ترین خواص هسته خرما درمان دیابت است. برای بهره بردن از این خاصیت باید قهوه هسته خرما تهیه کرد که در ادامه روش تهیه آن ذکر می شود. استفاده حتی یک هفته از این قهوه به تنظیم قند خون بدن کمک می کند. پودر و یا آرد هسته خرما را در فر گذاشته و بعد از سرد شدن قهوه هسته خرما شما حاضر است. 5- درمان درد های مفصلی و عضلانی با استفاده کسانی که دچار دردهای مفصلی هستند می توانند از بخور هسته خرما جهت درمان استفاده کنند. 6- درمان سریع تر سرماخوردگی با استفاده از بخور هسته خرما روند درمان امراض در فصل زمستان و سردرد را بهبود و سرعت ببخشید. 7- تسکین درد دندان با پودر آرد هسته خرما با قرار دادن مقداری از پودر هسته خرما درد دندان از بین می رود. 8- درمان اسهال و آرد هسته خرما هسته خرما برای درمان اختلالات گوارشی مخصوصا درمان اسهال مزمن مفید بوده و به عنوان یک ضدعفونی کننده قوی عمل کرده و باکتری هایی هایی که به دستگاه گوارش وارد شده اند را از بین می برد؛ برای از بین بردن اسهال کافیست که با پودر هسته خرما حریره تهیه کرده و میل کنید. 9- درمان ریزش مو و پودر هسته خرما همچنین به افرادی که از ریزش مو رنج می برند توصیه می شود که از روغن هسته خرما برای درمان استفاده کنند. جالب است بدانید که از روغن هسته خرما برای تهیه مواد شوینده خصوصا شوینده های بدن مانند صابون و شامپو استفاده می شود.

طریقه مصرف پودر هسته خرما طرز تهیه خواص

طریقه مصرف پودر هسته خرما

هسته خرما را چگونه پودر کنیم دانه های خرما را بشویید و بگذارید کاملا خشک شود. بسته به محل زندگی شما ممکن است خشک شدن آن ۳ روز طول بکشد. پس از خشک شدن کامل ، دانه های خرما را خرد کرده و به روش دانه های قهوه له کنید. هسته های خرما را به مدت ۲۴ ساعت بشویید و خیس کنید. آن را با مقداری آب خرد کنید. سپس برای مدتی بگذارید تا بماند و به خوبی خشک شود. بعد از آن آماده مصرف است.

طرز تهیه پودر هسته خرما

طرز تهیه پودر هسته خرما دانه های خرما را بشویید و بگذارید کاملا خشک شود. بسته به محل زندگی شما ممکن است خشک شدن آن ۳ روز طول بکشد. پس از خشک شدن کامل ، دانه های خرما را خرد کرده و به روش دانه های قهوه له کنید. هسته های خرما را به مدت ۲۴ ساعت بشویید و خیس کنید. آن را با مقداری آب خرد کنید. سپس برای مدتی بگذارید تا بماند و به خوبی خشک شود. بعد از آن آماده مصرف است.

خواص هسته خرما پودر شده

پودر هسته خرما برای دیابت و درمان مشکلات قند خون هسته خرما در درمان مشکلات مربوط به قند خون، دیابت و عوارض مربوط به آن مفید است. بر اساس تحقیقات اخیر، هسته خرما اثرات محافظتی بالقوه ای را در برابر عوارض اولیه دیابت کبد و کلیه نشان داده است. هسته خرما برای بیماران دیابتی بسیار مفید است و قند خون در این افراد را کنترل می کند. این پودر اعجاب انگیز حاوی خواصی برای تولید انسولین است.در صورت ابتلا به دیابت و قند خون بالا ، بهتر است پودر هسته خرما را به مدت یک هفته امتحان کنید. 2. عوامل ضد ویروسی هسته خرما به عنوان یک عامل ضد ویروسی در برابر انواع ویروس های بیماری زا انسانی عمل می کند که می تواند در درمان و پیشگیری از بسیاری از انواع عفونت های ویروسی مفید باشد. تحقیقات نشان داده است که عصاره خرما توانایی قوی در جلوگیری از عفونت فاژ سودوموناس ATCC 14209-B1 را نشان می دهد و به طور کامل از لیز باکتریایی جلوگیری می کند. 3. جلوگیری از آسیب رسیدن به DNA هسته های خرما سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند که باعث جلوگیری از آسیب به ساختار DNA بدن می شوند. علاوه بر این ، دانه های خرما به دلیل دارا بودن مواد معدنی متعددی در تقویت سیستم ایمنی و اعصاب موثر هستند. ارزش غذایی خرما و هسته آن باعث شده است این میوه به یک منبع غذایی ارزشمند تبدیل شود. 4. جلوگیری از ایجاد سنگ کلیه و آسیب کبدی (دفع سنگ کلیه با هسته خرما) هسته های خرما به درمان سنگ کلیه و بیماری های مثانه کمک می کند. در هسته خرما چندین ترکیب دارویی وجود دارد که یکی از این ترکیبات مانند داروهای کورتیکواستروئیدی (ضد التهاب) که برای درمان ناراحتی های کلیه و مثانه ، التهاب و بیماری های عفونی تجویز می شوند، عمل می کند. هسته خرما دارای خاصیت خرد کنندگی است و به همین جهت برای خرد کردن و شکستن سنگ های کلیه مفید هستند. هسته خرما سرشار از ماده ای به نام پروآنتوسیانیدین است که از کبد و کلیه در برابر هرگونه آسیبی محافظت می کند. دفع سنگ کلیه دفع سنگ کلیه از طریق شکستن آن یکی دیگر از خواص هسته خرما به شمار می رود. افرادی که از سنگ کلیه یا سنگ مثانه رنج می برند می توانند چند عدد هسته خرما را خرد کرده و با آب بجوشانند و از این دمنوش روزی دوبار میل کنند. درمان اسهال هسته خرما برای درمان اختلالات گوارشی مخصوصا درمان اسهال مزمن مفید بوده و به عنوان یک ضدعفونی کننده قوی عمل کرده و باکتری هایی هایی که به دستگاه گوارش وارد شده اند را از بین می برد. برای از بین بردن اسهال کافیست که با پودر هسته خرما حریره تهیه کرده و میل کنید. فواید بخور هسته خرما درمان دیابت یکی از شگفت انگیز ترین خواص هسته خرما درمان دیابت است. برای بهره بردن از این خاصیت باید قهوه هسته خرما تهیه کرد که در ادامه روش تهیه آن ذکر می شود. استفاده حتی یک هفته از این قهوه به تنظیم قند خون بدن کمک می کند. برای تهیه قهوه هسته خرما کافیست که چند عدد هسته خرما را با آب ولرم و به طور کامل بشویید سپس آن را به مدت 10 روز در معرض نور قرار داده تا کاملا خشک شود. بعد از این مرحله هسته ها را داخل فر می گذاریم تا بسوزند و رنگشان تغییر کرده و قهوه ایی شود. بعد از سرد شدن آن را کوبیده و میل می کنید. البته می توان از آن به عنوان دمنوش نیز استفاده کرد.

حلوا با پودر هسته خرما

حلوا با پودر هسته خرما مواد لازم : خرما ۷۵۰ گرم آرد ۵۰۰ گرم گردو کوبیده شده ۲۵۰ گرم کره یا روغن جامد ۲۵۰ گرم ودر قند یک فنجان طرز تهیه : هسته خرما را گرفته و آن را چرخ کنید و سپس آرد و روغن را کاملاً تفت داده تا طلایی شود . بعد آن را از روی حرارت برداشته و گردوی کوبیده شده یا چرخ شده را با پودر قند و خرمای چرخ شده مخلوط کنید و خوب به هم بزنید و بعد آن را ورز دهید تا به صورت خمیر نسبتاً سفتی درآید و روغن پس بدهد . سپس آن را در دیس گردی پهن کرده و روی آن را با پودر پسته ترئین کنید . نکات تغذیه ای : برخی از خواص خرما عبارتند از : ۱- خرما به علت داشتن آهن ، در نیروبخشیدن به گلبولهای قرمز خون مؤثر است و برای کم خونی بسیار مفید است. ۲- خرما با داشتن فسفر و منیزیم در تقویت اعمال فکری مؤثر است . ۳- خرما غذایی است که هضمش آسان است . ۴- خرما به علت دارا بودن ویتامین A در رشد و نگهداری کلسیم در بدن ضرورت دارد . ۵- خرما به علت دار بودن ویتامین B در تعادل اعصاب و تغذیه بدن ما نقش مهمی ایفا می کند . این حلوا دارای ۶۹۶۲ کالری است که اگر توسط ۱۰ نفر میل شود سهم هر فرد از کل انرژی ، ۲/۶۹۶ کالری خواهد بود.

پودر هسته خرما برای لاغری نی نی سایت

در سایت نی نی سایت گفته شده است که : بعضی افراد میجوشانند و بعضی افراد دم میکنند اگر شخصی دم کرد بهتر است که یک قاشق چای خوری در فنجان و ابجوش ریخته شود که باعث کم شدن اشتها و در نتیجه فرد لاغر میشود .مقداری از هسته خرما را شسته و سپس آن را خوب خشک کنید. هسته‌ها را تفت دهید تا رنگ قهوه‌ای به خود بگیرد. آنگاه هسته‌ها را به صورت آرد در آورید تا در تهیه یک نوشیدنی برای چربی‌سوزی و کاهش وزن از آن استفاده کنید . یک قاشق چای‌ خوری آرد هسته خرما با یک چهارم قاشق چای‌خوری زنجبیل، یک چهارم قاشق چای‌ خوری دارچین و کمی فلفل سیاه به مقداری آب اضافه کنید. این نوشیدنی به طور طبیعی باعث چربی‌ سوزی و کاهش وزن می‌شود.

خواص هسته خرما اسیاب شده

خواص هسته خرما اسیاب شده خواص هسته خرما برای قند خون هسته خرما در کنترل قند خون و درمان دیابت نقش دارد. مصرف هسته خرما به صورت پودر هسته خرما و یا به صورت دمنوش می‌تواند در پیشگیری از ابتلا به دیابت نقش مفیدی داشته باشد. پودر هسته خرما و به طور ویژه دم کرده قهوه هسته‌ خرما در کنترل قند خون و دیابت بسیار موثر است. پودر هسته خرما خاصیت تولید و افزایش انسولین دارد و در کاهش قند خون موثر است. برای افراد مبتلا به دیابت و قند خون بالا مصرف دم کرده قهوه هسته خرما به صورت روزانه توصیه می شود. آرد هسته خرما بهترین گزینه برای افراد دیابتی است چون قند خون را کنترل می‌کند. خواص هسته خرما برای رگ‌های قلب خرما دارای آنتی اکسیدان و اسیدهای فنلی زیادی است. این مواد اثرات ضد آتروژنیک داشته و به جلوگیری از انسداد سرخرگ‌ها کمک می کند. خواص خرما در این مورد زمانی که با آب و یا عصاره انار ترکیب شود افزایش یافته و می‌تواند خفاظت بیشتری از شریان‌ها انجام دهند. روغن هسته خرما دارای کلسترول بسیار کمی است. روغن هسته خرما انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی که برای سلامتی مفید است را دارد و به همین دلیل استفاده از آن برای بیماران قلبی و عروقی توصیه می‌شود. خواص پودر هسته خرما برای قلب گفتیم که مصرف آب انار و خرمای بدون هسته در کاهش خطر حمله قلبی بسیار مؤثر است. هسته خرما که آسیاب شده و به پودر هسته خرما و به خمیر تبدیل می‌شود، اثر این ترکیب را به مراتب بیشتر می‌کند. آزمایش روی موش‌ها نشان داده است که ترکیب سه‌گانه انار، خرما و هسته خرما بیشترین تأثیر را در جلوگیری از تصلب شرائین (گرفتگی عروق قلبی) دارد و تنش اکسیداتیو در دیواره شریان را پایین آورده و به ۳۳ درصد می‌رساند. این ترکیب همچنین با گم کردن کلسترول موجود در شریان، آن را به ۲۸ درصد می‌رساند. شما می‌توانید هسته خرما را به صورت پودر مصرف کنید یا آن را دم کرده و بنوشید و از این راه به سلامت قلب خود کمک کنید.

هسته خرما اسیاب شده

آسیاب کردن هسته خرما هسته خرمای آسیاب شده استفاده های بسیاری دارد به طور مثال: خوراک بسیار مقوی برای دام و استفاده های بسیاری جهت امور درمانی و پزشکی و درمان طب سنتی و استفاده های بسیاری از روغن هسته خرما آسیاب شده می‌شود. در فرآیند آسیاب کردن هسته خرما افتتاح هسته خر ما را خیسانده و هسته خرما می شود و انرژی کمتری صرف آسیاب کردن آن به کار رود. روند پژوهش های گوناگون نشان دهنده این بوده که با افزایش دمای آب سرعت و مقدار جذب آب توسط هسته خرما و همچنین میزان رطوبت نهایی هسته خرما افزایش چشمگیری داشته و سرعت کار نیز افزایش بسیار خواهد داشت. در روند بررسی های ذکر شده اثر دمای آب در چهار سطح: بیستو پنج درجه سلسیوس ، سی و پنج درجه سلسیوس ، پنجاه و پنج درجه سلسیوس و شستو پنج درجه سلسیوس در میزان جذب آب و همچنین قطر ذرات آسياب شده هسته خرما پرداخته شده است. حداکثر ميزان جذب آب در دماهاي ذکر شده به ترتيب پنجاه و نه درصد، شستو دو درصد، هفتاد و یک درصد و هفتاد و سه درصد بر پايه وزن خشک بود

چگونه روغن هسته خرما بگیریم

چگونه روغن هسته خرما بگیریم طرز تهیه روغن هسته خرما هسته خرما فرآیندی طولانی و دقیق را باید طی کند تا آن هسته ی سفت تبدیل به روغنی لذیذ شود. مرحله اول: قطعا اولین مرحله به جداسازی هسته ی خرما از گوشت آن مرتبط می شود. شما بعد از جداسازی باید هسته ها را خوب تمیز کنید تا ضایعات اضافی که همراه هسته است وارد قسمت روغن گیری نشود. مرحله دوم: در این مرحله شما باید پس از جداسازی هسته ها، آنها را خوب خرد کنید. توجه داشته باشید که هسته ها هرچه بهتر خرد شوند روغن بیشتر و باکیفیت تری نصیب شما میگردد. همچنین برای داشتن کیفیت بهتر روغن، باید هسته بندی را با مش 20 انجام دهید و نیز آزمایشات روغنکشی را با دستگاه سوکسله AW_406 بر طبق AOAC 10/167 صورت گیرد. مرحله سوم: در اینجا شما باید هسته های خرد شده را به طور کامل بپزید تا در مرحله پرس مکانیکی، روغن موجود در هسته خرما بخوبی جداسازی شود. برای اینکه امر پخته شدن هسته ها بخوبی انجام شود، می توانید به آن آب یا بخار اضافه کنید. به یاد داشته باشید که عمل پختن بدون آب یا بخار بطور کامل انجام نمی شود و این منجر شده تا شما روغن کامل هسته را نتوانید بگیرید. تجهیزات مورد نیاز برای روغن گیری از هسته ی خرما شما برای پختن هسته ی خرما نیاز به یک دیگ بزرگ دارید تا بتوانید تمام هسته ها را داخل آن جای دهید. اما مشکل تنها جای دادن تمام هسته ها نیست بلکه باید دیگی باشد که بتواند بعد از پختن رطوبت آن را نیز خشک کند. برای این کار دیگ های پخت عمودی و افقی وجود دارد که از هر دوی آنها می توانید استفاده کنید. اما ما به شما استفاده از دیگ های پخت افقی را پیشنهاد می کنیم. این دیگ ها باعث می شوند که هسته ها در کمترین زمان ممکن به حرارت لازم برسند اما این زمان در دیگ های عمودی بیشتر است. شما می توانید از دو دیگ افقی استفاده کنید و آنها را را بطور ردیفی قبل از خشک کن قرار دهید، این نیز می تواند مفید باشد.

آرد هسته خرما

نام محصول: آرد هسته خرما خواص: دفع سنگ کلیه و سنگ صفرا، رفع حساسیت و آبریزش چشم، کنترل قند خون و درمان دیابت، برطرف شدن زخم و جای آن، افزایش مقدار شیر مادران شیرده، درمان مشکلات گوارشی و اسهال مزمن، پیشگیری از پیری زودرس، تامین بخشی از آهن مورد نیاز بدن و جلوگیری از کم خونی، درمان ضعف قوای جنسی، کاهش کلسترول خون و … وزن : 200 گرم آرد هسته خرما آرد هسته خرما از بهترین هسته خرمای ارگانیک به دست آمده است. هسته خرما نیز همانند خود خرما فواید بی شماری دارد و در درمان و رفع مشکلات زیادی از آن استفاده می شود. آرد هسته خرما دارای ارزش غذایی بالایی بوده به نحوی که حاوی کلیه گروه های غذایی مورد نیاز بدن شامل کربوهیدرات، چربی، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی به میزان قابل توجه می باشد (هر 100 گرم پودر هسته خرما حاوی 418 کیلوکالری انرژی است). خوردن حجم کمی از آن بخش قابل توجه ای از نیاز مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین می کند. خواص آرد هسته خرما دفع سنگ کلیه و سنگ صفرا رفع حساسیت و آبریزش چشم کنترل قند خون و درمان دیابت برطرف شدن زخم و جای آن افزایش مقدار شیر مادران شیرده درمان مشکلات گوارشی و اسهال مزمن پیشگیری از پیری زودرس تامین بخشی از آهن مورد نیاز بدن و جلوگیری از کم خونی درمان ضعف قوای جنسی کاهش کلسترول خون (LDL-CH)

ارد هسته خرما تهران

ارد هسته خرما تهران میتوانید به صورت آنلاین به خصوص محصول عطارک و یا سرچ خرید ارد هسته خرما تهران محصول مورد نظر را خریداری کنید و یا میتوانید این محصول را در عطاری ها بیابید .

چگونه هسته خرما را آرد کنیم

چگونه هسته خرما را پودر کنیم ؟! برای تهیه پودر هسته خرما باید مراحل زیر را طی کنید: ۱-ابتدا باید هسته خرما را به مدت ۱۵ روز در آب خیس کنیم. ۲-سپس هسته خرما را به مدت ۱ تا ۲ برای خشک شدن در هوای آزاد می‌گذاریم. ۳-حال هسته‌های خرما را روی حرارت تفت می‌دهیم تا ترد و شکننده شوند. ۴-وقتی هسته‌های خرما ترد شدند آن‌ها را آسیاب کرده و پودر هسته خرما به دست می‌آید

آرد هسته خرما عطارک

آرد هسته خرما عطارک نحوه استفاده از آرد هسته خرما عطارک : نحوه کاربرد آن با توجه به رژیمی بودن محصول، برای مصرف در سایر غذاهایی که به آرد در تهیه آن ها نیاز است می باشد. همچنین می توان 15 دقیقه قبل از غذا برای کاهش اشتها این پودر را به همراه ماست استفاده نمود. در کوکو و کتلت استفاده از آن موجب کاهش جذب روغن شده و بافت بسیار ترد و دلچسب را فراهم می آورد. آرد هسته را تفت داده به نحوی که رنگ آن بصورت یکنواخت به قهوه ای تیره تغییر کند، سپس از آن دمنوش تهیه کرده (داخل قوری ریخته، آب جوش به آن اضافه کرده و اجازه می دهیم بمدت 15 دقیقه روی حرارت غیر مستقیم قرار گیرد.)

دستگاه آسیاب هسته خرما صنعتی

دستگاه آسیاب هسته خرما در فرآیند تولید قهوه هسته خرما، پس از مرحله تفت، هسته های بو داده شده بوسیله آسیاب پودر می شوند. برای این کار دستگاه های آسیاب چکشی بسیار مناسب هستند. دستگاه آسیاب آراد ماشین برای حجم های مختلف تولید و با توجه به نیاز مشتری ساخته می شوند. آسیاب دارای چند توری با سایزهای مختلف برای خرد و پودر کردن هسته خرما است. برق مصرفی دستگاه آسیاب تک فاز/ سه فاز می باشد.