عروسی که ژل رویال شاه انگبین را مهریه خود قرار داد

ژل رویال شاه انگبین یک ترشح شیری مایل به سفید است که توسط زنبورهای کارگر تولید می شود و به پرورش ملکه زنبور عسل کمک می کند.

ژل رویال با نام‌های Apis mellifera، Bee Saliva، Bee Spit، Gelée Royale، Honey Bee Milk، Honey Bee’s Milk، Jalea Real، Lait des Abeilles یا Royal Bee Jelly نیز شناخته می‌شود.

ژل رویال را نباید با زنبور درمانی، گرده گل یا زهر زنبور عسل اشتباه گرفت.

ژل رویال در طب جایگزین به عنوان یک کمک احتمالا موثر در درمان علائم یائسگی استفاده شده است. ژل رویال ممکن است با گیاهان یا عصاره های دیگر در یک آماده سازی خاص برای درمان این بیماری ترکیب شده باشد.

ژل رویال برای درمان تب یونجه نیز استفاده شده است. با این حال، تحقیقات نشان داده است که ژل رویال ممکن است در درمان این بیماری موثر نباشد.

موارد دیگری که با تحقیقات ثابت نشده اند شامل درمان سندرم پیش از قاعدگی، ناباروری، کلسترول بالا، زخم پای دیابتی، زخم معده، پانکراتیت، بیماری کبد یا کلیه، آسم، اختلالات پوستی و بسیاری از بیماری های دیگر است.

مشخص نیست که آیا ژل رویال در درمان هر بیماری موثر است یا خیر. استفاده دارویی از این محصول توسط FDA تایید نشده است. ژل رویال نباید به جای داروهایی که پزشک برای شما تجویز کرده است استفاده شود.

 

ژل

ژل رویال اغلب به عنوان مکمل گیاهی فروخته می شود. هیچ استاندارد تولید تنظیم شده ای برای بسیاری از ترکیبات گیاهی وجود ندارد و برخی مکمل های موجود در بازار به فلزات سمی یا سایر داروها آلوده شده اند. مکمل های گیاهی / بهداشتی باید از یک منبع قابل اعتماد خریداری شوند تا خطر آلودگی به حداقل برسد.

ژل رویال همچنین ممکن است برای اهدافی که در این راهنمای محصول ذکر نشده استفاده شود.

هشدارها
تمام دستورالعمل های روی برچسب و بسته بندی محصول را دنبال کنید. به هر یک از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خود در مورد تمام شرایط پزشکی، آلرژی ها و همه داروهایی که استفاده می کنید بگویید.

قبل از مصرف این دارو
اگر به ژل رویال حساسیت دارید یا موارد زیر را دارید نباید از این محصول استفاده کنید:

آسم یا آلرژی

از پزشک، داروساز یا سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی بپرسید که آیا استفاده از این محصول برای شما بی خطر است اگر موارد زیر را دارید:

فشار خون پایین؛ یا

تحریک یا تورم پوست.

مشخص نیست که آیا ژل رویال به جنین آسیب می رساند یا خیر. اگر باردار هستید از این محصول بدون توصیه پزشکی استفاده نکنید.

مشخص نیست که آیا ژل رویال وارد شیر مادر می شود یا می تواند به نوزاد شیرخوار آسیب برساند. اگر به نوزادی شیر می دهید از این محصول بدون توصیه پزشکی استفاده نکنید.

تصور می شود که ژل رویال تا 6 ماهگی در کودکان بی خطر باشد. هیچ مکمل گیاهی/بهداشتی را بدون توصیه پزشکی به کودک ندهید.