لنت ترمز تویوتا یاریس موجب جریمه نشدن شما می شود

دمای روغن ترمز در حین رانندگی بسیار گرم می شود، به خصوص در هنگام رانندگی مداوم با سرعت بالا. در این گرمایش، ممکن است تبخیر در مایع رخ دهد. تبخیر نیز باعث ایجاد قطعات گازی می شود. در این حالت وقتی پدال ترمز فشار داده می شود، گاز داخل آن فشرده می شود نه مایع ترمز.

در آن زمان با فشردن پدال ترمز نمی توان پاسخ ترمز مورد نظر را به دست آورد. به این حالت لنت ترمز خالی کرده و تخلیه پدال ترمز می گویند.

بنابراین، علت تشکیل این گاز در روغن ترمز چیست؟ به عبارت دیگر، چرا ترمز آزاد می شود؟ کیفیت و تازگی روغن ترمز برای واکنش خوب ترمز مهم است. حتی اگر از بهترین روغن ترمز استفاده کنید، یعنی بهترین روغن ترمز را برای کالیپر ترجیح دهید، به مرور زمان نقطه جوش مایع کاهش می یابد.

با گذشت زمان لنت ترمز تویوتا یاریس در دمای پایین تری شروع به جوشیدن می کند. این باعث تبخیر و تشکیل گاز می شود.

اگر چنین است، لازم است روغن ترمز را در فواصل زمانی منظم تجدید کنید.

اگر در کنترلی که با باز کردن درب مخزن روغن ترمز ایجاد شده، مایعی وجود نداشته باشد، به این معنی است که مایع کاهش یافته است. اگر وقتی ترمز را فشار می دهید به نظر نمی رسد که ثابت بماند، ممکن است نشان دهنده کم بودن مایع هیدرولیک باشد. گاز در ناحیه به جا مانده از سیال کاهشی انباشته می شود و همانطور که در بالا ذکر کردیم، تجمع گاز بر عملکرد ترمز تأثیر منفی می گذارد.
برای تعویض روغن ترمز می توانید به تخصص Otopratik اعتماد کنید. می توانید روغن ترمز را از فروشگاه های اتوپراتیک تهیه کرده و جایگزین کنید. همچنین می توانید برای جستجوهای خود مانند قیمت روغن ترمز در اتوپراتیک لیست قیمت سرویس خودکار را بررسی کنید.
همچنین می توانید قیمت خدمات خودکار را به صورت آنلاین دریافت کنید. همچنین می توانید از خط واتس اپ برای دریافت قیمت و تعیین وقت قبلی استفاده کنید.