مجسمه برنزی بزرگ که موجب بمب گذاری در پاریس شد

از مجسمه برنزی بزرگ برای شکل دادن به داوود دوناتلو در رنسانس و خلق چهره های برنزی استفاده می شد که مجلل و مجلل خود را به تالارهای باشکوه ورسای پادشاه خورشید اضافه می کرد.

به دست صنعتگران و مجسمه سازان، برنز – آلیاژی از مس و قلع – به ماده ای تبدیل شد. هنر قرن ها و قرن ها پیش این ماده سخت و در عین حال انعطاف پذیر اولین مأموریت خود را در دستان انسان ها یافته بود.

یک ماموریت عملی و کاربردی. از اشیاء فلزی مقاوم در برابر قالب گیری. از شمشیرهای فرهنگ های باستانی گرفته تا زنگ های قرون وسطی و توپ های جنگ استقلال آمریکا.

پیشرفت در علم و صنعت به زودی باعث شد که آهن و فولاد این نقش های عملی را ایفا کنند، در حالی که برنز، به لطف حداقل انبساط و انقباض خود در حین ذوب و جامد شدن، وسیله ای را در هنر و دکوراسیون پیدا کرد.

زیبایی شناسی در خدمت زیبایی فضاها. این گونه است که پیکره های برنزی که هنوز هم خانه های ما را می پوشانند، متولد شدند.

احساسات جهانی و جاودانه برنز به همان اندازه فرهنگ‌هایی را که اقیانوس‌ها و قرن‌ها تاریخ از هم جدا کرده‌اند، به دلیل سبک‌تر و انعطاف‌پذیرتر بودن نسبت به مواد دیگر، مانند سنگ و مرمر، اغوا کرد.

سوهر-برنز-پیکرهای_حیوانات اگرچه کار با فیگورهای برنزی نیز به تجربه، حوصله و فداکاری زیادی نیاز دارد تا بتوان از لوسترها، لامپ ها، ساعت ها و مجسمه های برنزی مرتبط با هنر دکوراسیون از ورسای گرفته تا آرت دکو و آرت نوو که تا به امروز دوام داشته است استخراج کرد.

به عنوان اشیایی منحصر به فرد، مجلل و پیچیده، برای ایجاد هاله ای از پیچیدگی که به اتاقی که در آن زندگی می کنند منتقل می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.