مردی با لوله و اتصالات اصفهان کلبه ای در جنگل ساخت

سه دلیل برای محبوبیت PEX، انعطاف پذیری لوله و اتصالات اصفهان (می تواند در گوشه ها خم شود)، دوام و سهولت در مونتاژ است. شما به جای چسباندن (PVC و CPVC)، لحیم کاری (مس) یا پیچ کردن آنها (فولاد گالوانیزه) به سادگی لوله ها و اتصالات PEX را به هم فشار می دهید.

در اینجا یراق آلاتی است که به احتمال زیاد هنگام مونتاژ یا تعمیر خطوط آب به آنها نیاز دارید:

کوپلر: دو طول لوله را در یک خط مستقیم به هم متصل می کند. هر زمان که لوله ای را در حین تعمیر قطع می کنید، به یک جفت کننده نیاز دارید تا آن را دوباره کنار هم قرار دهید.
خم: برای تغییر جهت لوله. رایج ترین زوایای خمش 90 درجه (معروف به آرنج) و 45 درجه است. خم ها معمولاً از همان مواد لوله ساخته می شوند به جز خم های PEX که برنجی یا پلاستیکی سخت هستند.

لوله
سه راهی: به شکل حرف “T” با دو پورت موازی و یک درگاه عمود بر هم. برای اضافه کردن یک خط شاخه استفاده می شود. هنگامی که خط انشعاب با اندازه اصلی متفاوت است، می توانید اتصال را با سه راهی کاهش دهنده ایجاد کنید.
آداپتور کاهنده: روش دیگری برای اتصال لوله های با قطرهای مختلف. ممکن است مانند یک زنگ (معمول برای لوله‌های مسی و گالوانیزه) یا در داخل لوله بزرگ‌تر (برای پلاستیک رایج‌تر) باشد. نوع اول آداپتور زنگ و نوع دوم بوش کاهنده است.
اتحاد: نوعی کوپلر که می توانید آن را جدا کنید. مهره رزوه ای بزرگ آن دو نیمه لوله متصل را در کنار هم نگه می دارد. در هر شرایطی که به طور موقت لوله ها را جدا می کنید، می توانید از یکی به جای کوپلر استفاده کنید.
آداپتور رزوه ای: برای اتصال یک لوله با اتصال لغزشی چسب یا لحیم کاری به لوله با رزوه، به یک آداپتور رزوه ای نیاز دارید. می تواند دارای نخ های نر یا ماده باشد. آداپتورهای رزوه ای لوله های پلاستیکی را به یکدیگر یا مس را به خود یا برنج متصل می کنند.