هسته خرما درمان سنگ کلیه در منزل کبد چرب زخم معده

هسته خرما برای درمان سنگ کلیه، کبد چرب و زخم معده مفید است و می توانید در منزل خود به راحتی آن را مصرف کنید و به درمان بیماری هایی مذکور بپردازید‌. هسته خرما همانند میوه خرما از خواص درمانی فراوانی برخوردار است و حدود 6 تا 12 درصد وزن کل خرما را شامل می شود.

هسته خرما درمان سنگ کلیه در منزل کبد چرب زخم معده

هسته خرما درمان سنگ کلیه در منزل

هسته خرما دارای چندین ترکیب دارویی مانند کورتیکواستروئیدها می باشد که می تواند به درمان اختلالات کلیه، بیماری های عفونی، التهاب و اختلالات مثانه کمک کند، به همین دلیل می توانید به عنوان درمان خانگی سنگ کلیه در منزل از آن استفاده کنید. این دانه شگفت انگیز دارای مشتقاتی می باشد، که باعث شده خاصیت خرد کنندگی پیدا کند و باعث خرد شدن و شکستن سنگ کلیه می شود‌. بنابرین برای بهبود عملکرد کلیه و پیشگیری از سنگ کلیه توصیه می شود، به صورت روزانه مشتقات هسته خرما را مصرف کنید. افرادی که سنگ کلیه یا سنگ مثانه دارند باید چند عدد هسته خرما را خرد کنند و سپس داخل آب بجوشانند و روزی دوبار آن را میل کنند.

هسته خرما یک محصول جانبی میوه خرما می باشد و مطالعاتی که روی دانه خرما انجام شده نشان می دهد که منبع عالی فیبر غذایی می باشد. علاوه بر این، دارای میزان قابل توجهی از مواد معدنی و پروتئین است. استفاده از هسته خرما به عنوان یک ماده غذایی برای اهداف تغذیه ای توصیه می شود و در لوازم آرایشی و بهداشتی به عنوان روغن به صورت موضعی استفاده می گردد.

هسته خرما و کبد چرب

هسته خرما و کبد چرب هسته خرما از آسیب دیدن کبد و کبد چرب جلوگیری می کند و همانند خود میوه خرما برای درمان کبد چرب مفید است، چون مملو از پروانتوسیانیدین می باشد و از مسمومیت کبدی محافظت می کند، که این به نوبه خودش باعث مهار رادیکال های آزاد و فعالیت آنتی اکسیدانی می شود. علاوه بر این، هسته خرما خاصیت های فراوان دیگری هم دارد که ما به طور خلاصه آن ها را شرح داده ایم:

  • از آسیب DNA جلوگیری می کند: مطالعات اخیر نشان می دهد که هسته خرما سرشار از آنتی اکسیدان است و می تواند رادیکال های آزاد را مهار کند و در برابر آسیب های کبدی از بدن دفاع کند و باعث محافظت از ساختار DNA می شود.
  • خاصیت ضد ویروسی: دانه خرما در برابر ویروس های مختلف بیماری زا انسانی از بدن محافظت می کند و برای پیشگیری و درمان عفونت های ویروسی مفید است.
  • بهبود زخم ها: با هسته خرما می توان زخم های چرکی و زخم های معمولی را درمان کرد، برای این منظور باید هسته خرما را روی حرارت بسوزانید و بعد از این که خنک شد آن را روی زخم قرار دهید تا زخم شما بهبود پیدا کند.‌
  • سرشار از آنتی اکسیدان: هسته خرما منبع آنتی اکسیدان می باشد، به همین دلیل باعث از بین رفتن رادیکال های آزاد می شود و در برابر آسیب استرس اکسیداتیو از بدن محافظت می کند. بذر خرمای ایرانی منبع خوبی از آنتی اکسیدان های طبیعی می باشد و می تواند رادیکال های آزاد قوی بدن را از بین ببرد و سیستم ایمنی بدن را تقویت کند‌، به همین دلیل برای مصارف دارویی استفاده می شود.
  • درمان اسهال: هسته خرما برای درمان اختلالات گوارشی مانند اسهال مفید است و همانند خرما یک ضد عفونی کننده قوی محسوب می شود. روغن دانه خرما دارای چهار اسید چرب مانند پالمیتیک، لوریک، لینولئیک و اسید اولئیک می باشد.

هسته خرما برای زخم معده

هسته خرما برای زخم معده مفید است، چون خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و روغن موجود در دانه خرما می تواند به سلامت دستگاه گوارش و درمان زخم معده کمک شایانی کند. هسته خرما دارای مقادیر بالای فیبر خوراکی می باشد که باعث پر شدن معده، ایجاد سیری طولانی مدت و کند شدن هضم غذا می شود.

مصرف نان حاوی پودر هسته خرما در وعده صبحانه می تواند به شما کمک کند تا در طول روز سیر بمانید و قند خون شما را تنظیم می کند. از آنجایی که فرآیند پخت نان هسته خرما در طولانی مدت و به آرامی انجام می شود، باعث می گردد به طور کامل نان پخته شود‌. مصرف هسته خرما برای درمان مشکلات گوارشی مانند ترش کردن و رفلاکس معده درد مفید است.

هسته خرما سنگ صفرا

هسته خرما سنگ صفرا یکی از روش های درمانی برای درمان کیسه صفرا و سنگ کلیه مصرف هسته خرما می باشد. قهوه هسته خرما را می توانید با شیر، آب سرد و آب گرم ترکیب و میل کنید و یا مانند قهوه آن را دم کنید. برای پودر کردن هسته خرما باید ابتدا دانه های خرما را بشویید و بگذارید تا خشک شوند. خشک شدن دانه های خرما می تواند 3 روز طول بکشد که این بسته به محل زندگی شما متفاوت می باشد.

بعد از این که دانه های خرما کاملا خشک شده اند، باید دانه های خرما را خرد کنید و سپس به روش دانه های قهوه له کنید. به مدت 24 ساعت باید هسته های خرما را بشویید و خیس کنید و سپس با مقداری آب آن ها را خرد کنید و بگذارید مدتی باقی بمانند تا خوب خشک شوند و بعد از این که آماده شده اند آن ها را مصرف کنید.

هسته خرما برای باز شدن عروق

هسته خرما برای باز شدن عروق فوق العاده می باشد. روغن هسته خرما کلسترول بسیار کمی دارد، این روغن دارای ویتامین ها و مواد معدنی مفیدی برای سلامتی می باشد و استفاده از آن برای بیماران قلبی مفید است. روغن هسته خرما برای تهیه غذا های سرخ کردنی بسیار مناسب می باشد، چون در برابر اکسید اسیون در دماهای بالا پخت و پز بسیار مقاوم می باشد.

تحقیقاتی که روی موش ها انجام شده است نشان می دهد که ترکیبات سه گانه هسته خرما، خرما و انار می تواند از تصلب شرائین جلوگیری کند و در دیواره شریان می تواند تنش اکسیداتیو را کاهش دهد و به 33 درصد برساند‌. علاوه بر این، این ترکیب می تواند میزان کلسترول در شریان ها را به 28 درصد کاهش دهد.‌ برای سلامت قلب خود می توانید هسته خرما را به صورت پودر مصرف کنید یا می توانید آن را دم کنید و سپس میل نمایید.

هسته خرما برای صورت

هسته خرما برای صورت هسته خرما برای صورت مفید است، چون روغن موجود در دانه ای خرما از پوست حفاظت می کند و پوست را ترمیم می نماید و در مقابل اشعه ی UV از پوست محافظت می کند. روغن دانه خرما دارای آنتی اکسیدان های طبیعی مانند توکوفرول و فنل ها می باشد و می تواند از پوست در معرض پراکسید هیدروژن و آسیب اکسیداتیو کراتینوسیت ها محافظت کند. هسته خرما علاوه بر این که برای پوست صورت مفید است برای سلامتی مو هم فاید زیادی دارد، که از فواید دانه خرما برای مو می توان گزینه های زیر را نام برد:

  • تقویت مو و درمان ریزش مو: روغن موجود در هسته خرما حاوی آهن می باشد که باعث تغذیه مو می شود و به تقویت مو کمک می کند و مانع از ریزش مو می گردد.
  • موها را ضخیم می کند: کم پشتی مو و ریزش مو به دلیل عوامل زیادی ایجاد می شود و روغن هسته خرما به دلیل این که ریبوفلاوین یا همان ویتامین B2 و اسید آمینه دارد می تواند ریزش مو را کنترل کند. ریبوفلاوین باعث بازیابی عملکرد و توسعه سلول می شود.
  • موها را مرطوب می کند: روغن هسته خرما دارای اسید های چرب امگا 6 و امگا 9 می باشد و می تواند ریزش آب را کنترل کند و موها را مرطوب نگاه می دارد.
  • از سفیدی زودرس مو جلوگیری می نماید: هسته خرما همانند خرما سرشار از ویتامین ها می باشد و می تواند در برابر از بین رفتن رنگدانه ها از مو محافظت کند. روغن موجود در هسته خرما دارای پانتوتنیک یا همان ویتامین B5 و اسید مس می باشد و تولید رنگدانه را تحریک می کند.

هسته خرما غلظت خون

مصرف بیش از اندازه هسته خرما مانند خود میوه خرما می تواند باعث افزایش غلظت خون شود، به همین دلیل توصیه می شود افرادی که به غلظت خون مبتلا هستند از مصرف بی رویه خرما و هسته خرما جلوگیری کنند.‌

هسته خرما برای قند خون

هسته خرما برای قند خون هسته خرما برای درمان دیابت و کنترل قند خون مفید می باشد و مصرف دانه خرما به صورت دمنوش و پودر هسته خرما می تواند از ابتلا به دیابت پیشگیری کند. دم کرده قهوه هسته خرما و پودر هسته خرما برای کنترل دیابت و قند خون بسیار موثر می باشد. در واقع پودر هسته خرما باعث افزایش انسولین می شود و قند خون را کاهش می دهد. بنابرین افرادی که قند خون بالایی دارند توصیه می شود به صورت روزانه دم کرده ای قهوه هسته خرما را مصرف کنند. آرد هسته خرما، قند خون را کنترل می کند و بهترین گزینه برای افراد دیابتی محسوب می شود.

ایا هسته خرما کافئین دارد

هسته خرما کافئین ندارد، به همین دلیل بسیاری از افراد به جای قهوه که کافئین دارد، قهوه هسته خرما را مصرف می کنند. برای تهیه قهوه هسته خرما باید چند عدد هسته خرما را به طور کامل با آب ولرم بشویید و برای این که کاملا خشک شده اند آن ها را به مدت 10 روز در معرض نور قرار دهید. سپس هسته ها را داخل فر بگذارید تا سوزانده و رنگشان قهوه ایی شود و سپس هسته ها را از فر خارج کنید و بگذارید سرد شوند و سپس آن ها را بکوبید و مانند قهوه آن ها را داخل آب جوش بریزید و دم دهید و میل کنید.

هسته خرما طبع گرم و خشکی دارد و می تواند باعث کاهش لیپوپروتئین ها در خون شود، چون میزان فیبر بالایی دارد و باعث کنترل چربی خون و کاهش فشار خون می شود و فیبر موجود در آن برای تسهیل هضم و گوارش غذا بسیار مفید و موثر است.

هسته خرما در بارداری

هسته خرما در بارداری هسته خرما برای دوران بارداری فواید غذایی زیادی دارد. پودر هسته خرما بسیار پر انرژی است و می تواند خستگی دوران بارداری را از بین ببرد و نشاط را تقدیم خانم های باردار کند و به دلیل این که فروکتوز طبیعی دارد با خستگی دوران بارداری مبارزه و انرژی زیادی را ذخیره می کند.

پودر هسته خرما منبع انواع ویتامین ها می باشد و می تواند ویتامین ها و مواد مغذی بدن را تامین کند تا از لحاظ جسمی و روحی بدن در بهترین وضعیت خود قرار بگیرد. منبع فیبر می باشد و خطر ابتلا به یبوست را در زنان باردار کاهش می دهد و با تقویت سیستم ایمنی بدن باعث می شود با یبوست مبارزه کند. پودر دانه خرما منبع فولات است، به همین دلیل احتمال نقایص مادرزادی را کاهش می دهد.‌

ویتامین K و آهن بدن خانم های باردار را تامین می کند و آهن موجود در آن باعث شده با کم خونی زنان باردار مبارزه کند و انرژی آن ها را تقویت نماید. علاوه بر این، ویتامین k موجود در هسته خرما باعث رشد جنین می شود و کمک می کند تا استخوان های محکمی داشته باشد و به بهبود اعصاب و عملکرد عضلات کمک شایانی خواهد کرد.

هسته خرما سیستم ایمنی بدن زنان باردار را تقویت می کند و شیر مادران شیرده را افزایش می دهد. خانم های باردار باید چندین بار در هفته پودر هسته خرما میل کنند.

هسته خرما برای باردار شدن

هسته خرما برای باردار شدن مفید است و تحقیقاتی که روی موش های صحرایی نر انجام شده نشان می دهد که پودر هسته خرما می تواند فرآیند اسپرم سازی را افزایش دهد و باعث ترشح هورمون تستوسترون شود. هسته خرما دارای اسید های غیر اشباع، اسید های چرب اشباع، کادمیم، روی، پتاسیم و کلسیم می باشد. اسید های چرب غیر اشباع شامل اولئیک و اسیدهای لینولییک و اسید هاس چرب اشباع شامل استئاریک و پالمیتیک می باشد و عملكرد آنزيم 5-آلفا- ردوكتاز را می توانند مهار کنند.

پودر هسته خرما برای درمان ضعف قوای جنسی، کم خونی و پیری زودرس مفید است و می تواند شانس باروری مردان و زنان را افزایش دهد.‌

خواص هسته خرما برای زنان

خواص هسته خرما برای زنان هسته خرما برای زنان مفید است، به عنوان نمونه بعد از زایمان خانم ها با بخور هسته خرما می توانند به بازگشت رحم به جای اولیه خود کمک کنند، چون زنان بعد از زایمان با حرکت رحم و تغییر حجم آن مواجه هستند. علاوه بر این، خانم ها برای درمان دردهای مفصلی خود می توانند از بخور هسته خرما استفاده کنند.‌

نحوه استفاده از هسته خرما متفاوت می باشد. به طور مثال برخی از افراد به عنوان افزودنی به قهوه از هسته خرما استفاده می کنند. پودر هسته خرما را می توانید به آب میوه ها یا اسموتی های اضافه کنید. برای پخت انواع غذا ها، کلوچه و کیک می توانید از پودر هسته خرما استفاده نمایبد. در هنگام تهیه سالاد می توانید شربت هسته خرما را به سالاد خود اضافه کنید تا از فواید سلامتی آن بهره مند شوید.