پودر ماشین لباسشویی 400 گرمی سبب بروز مشکلات بیناییی در نوجوانان می شود

گزارش های دیگر در مورد پودر ماشین لباسشویی 400 گرمی و استفاده از آن نادر است. شارلمانی (747–814 بعد از میلاد) هنر صابون سازان را در امپراتوری فرانک ترویج داد. اعراب، اسپانیایی‌ها، ایتالیایی‌ها و فرانسوی‌ها صابون‌سازی را به دوران اوج خود آوردند، زیرا درخت زیتون به عنوان منبع مواد خام کشف شد.

از قرن چهاردهم در آلمان اصناف دیگ صابون وجود داشت. با این حال، صابون همچنان یک کالای لوکس بود. تنها کشف تولید فنی (فرایند Leblanc و فرآیند Solvay) سودا، که برای صابون سازی چربی ها لازم است، صابون را ارزان تر کرد.

با آغاز قرن بیستم، صابون بیشتر و بیشتر در شوینده های “خودکار” در ترکیب با اجزای دیگر استفاده می شود. علاوه بر صابون، اینها حاوی مواد سازنده بودند، یعنی سودا (کربنات سدیم)، شیشه آب (سیلیکات سدیم) و سدیم پربورات. این مواد کار پر زحمت سفید کردن چمن را نجات داد.

نام تجاری پرسیل شرکت هنکل که در سال 1907 معرفی شد، این را با نام خود مستند می کند: Per از perborate و Sil از سیلیکات.

زیرا تشکیل صابون‌های آهکی، ترکیبات صابون با فلزات قلیایی خاکی، قدرت شستشو را کاهش می‌دهد، لباس‌ها را سفت می‌کند و سریع‌تر فرسوده می‌شود.

در 5 سپتامبر 1961، قانون مواد شوینده تصویب شد. در پایان سال 1964 لازم الاجرا شد. این شامل قانون شوینده 1 دسامبر 1962 می شود. از اول اکتبر 1964، شوینده ها و مواد پاک کننده فقط باید حاوی سورفکتانت هایی باشند که حداقل 80 درصد زیست تخریب پذیر باشند.

به جای TPS با تجزیه ضعیف، شاخه دار، بیشتر و بیشتر از آلکیل بنزن سولفونات خطی (مانند سدیم دودسیل بنزن سولفونات) استفاده شد.

به منظور حمایت از اثربخشی سورفکتانت ها، پنتا سدیم تری فسفات عمدتاً برای نرم کردن آب استفاده شد. از دهه 1980، مبدل های یونی معدنی مانند زئولیت A که از بارور شدن بیش از حد آب توسط فسفات ها جلوگیری می کند، اهمیت پیدا کردند.