گل گاوزبان گیاهینه راز پوست شفاف آنجلینا جولی!

مطالعات نشان داد که تجویز روغن دانه گل گاوزبان گیاهینه  باعث کاهش نشانگرهای التهاب مرتبط با سن می شود.

علاوه بر این، یک مطالعه روی 74 نفر حتی مشاهده شد که مصرف مکمل روغن گل گاوزبان به مدت 18 ماه، با یا بدون روغن ماهی، علائم آرتریت روماتوئید، یک اختلال التهابی را کاهش می دهد.

ممکن است به درمان آسم کمک کند، چندین مطالعه نشان داده اند که عصاره گل گاوزبان می تواند با کاهش التهاب و تورم در مجاری هوایی به تسکین علائم آسم کمک کند.

در یک مطالعه، مصرف روزانه کپسول های حاوی روغن گل گاوزبان و روغن دانه اکیوم به مدت 3 هفته سطح التهاب را در 37 فرد مبتلا به آسم خفیف کاهش داد.

مطالعه 12 هفته ای دیگر روی 43 کودک نشان داد که مصرف مکمل حاوی روغن گل گاوزبان همراه با ترکیبی از مواد دیگر مانند روغن ماهی، ویتامین ها و مواد معدنی، التهاب و علائم آسم را کاهش می دهد.

گاوزبان

البته تحقیقات بیشتری برای ارزیابی چگونگی تأثیر عصاره گل گاوزبان بر آسم و التهاب مورد نیاز است.

ممکن است سلامت پوست را افزایش دهد، روغن گل گاوزبان حاوی مقادیر زیادی اسید گاما لینولنیک (GLA) است، یک اسید چرب که برای ساختار و عملکرد پوست شما ضروری است.

روغن گل گاوزبان همچنین دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی است که می تواند به بهبود زخم و ترمیم سد طبیعی پوست شما کمک کند.

برخی تحقیقات نشان داده اند که گل گاوزبان ممکن است برای چندین بیماری شایع پوستی، از جمله درماتیت آتوپیک، که نوعی اگزما است، مفید باشد.

در یک مطالعه، پوشیدن پیراهن زیر پوشیده شده با روغن گل گاوزبان هر روز به مدت 2 هفته قرمزی و خارش را در 32 کودک مبتلا به درماتیت آتوپیک به طور قابل توجهی بهبود بخشید.

بررسی دیگری از 13 مطالعه نتایج متفاوتی را در مورد اثربخشی روغن گل گاوزبان برای درماتیت آتوپیک نشان داد، اما اشاره کرد که اکثر مطالعات نشان داده اند که ممکن است تا حدودی برای درمان علائم آن مفید باشد.

با این حال، یک بررسی بزرگ از 27 مطالعه مشاهده کرد که مکمل‌های روغن گل گاوزبان هنگام مصرف خوراکی در تسکین علائم اگزما مؤثر نبودند.

مطالعات بیشتری باید انجام شود تا مشخص شود روغن گل گاوزبان چگونه می تواند بر سلامت پوست در صورت مصرف خوراکی یا موضعی تأثیر بگذارد.

مطالعات نشان می دهد که گل گاوزبان ممکن است به کاهش التهاب، کاهش علائم آسم و بهبود سلامت پوست کمک کند